Alarm Sistemleri

Elektronik Güvenlik
  • Alarm Sistemleri

Güvenlik insanoğlunun var oluşundan beri önemli olgulardan biri olmuştur. Güvenlik sistemleri çağımızın teknolojisi olan elektronik teknolojisinin kullanılması ile birlikte sürekli gelişme göstermektedir. Hırsızlık tüm yerleşim yerlerinde en çok korkulan olaylardan biridir. Bu olayların başlangıç anında ilgili birimlerin hemen haberdar edilmesi için ihbar ve alarm sistemlerine ihtiyaç vardır.
Gelişen teknolojinin amacı ise caydırıcı unsurları ile bu olayları en aza indirmek ve olabilecek tehlikeleri önlemektir. Bunun için güvenlik sistemleri kişilerin günlük yaşantılarını bozmayacak şekilde projelendirilir. Elektronik güvenlik sistemleri genelde alarm sistemleri ve gaz kaçağı gibi tehlikelere karşı erken uyarı sistemleridir. Bu tehlikelerin her birine karşı ayrı sistemler kurulduğu gibi hepsini kapsayacak şekilde sistemler de kurulabilmektedir.
Güvenlik ve hırsız alarm sistemlerinde algılayıcılar ve dönüştürücüler en önemli rolü oynamaktadır.

 

İlk çağlardan bu yana insanlar sürekli korunmak ihtiyacındadır. Son yıllarda yaşanan olaylar gösterdi ki soygun ihbar ve alarm sistemlerine ihtiyaç artarak devam edecektir. Yıllar boyu yoğun çalışmalar sonucunda elde edilmiş sermayenin bir günde kaybedilmesi, insanın aklına dahi getirmek istemediği korkunç bir olaydır. Soygun ihbar, hırsızlık alarm sistemleri olaya caydırıcılık getirmekte, bütün olayları derhal Alarm Haber alma Merkezine bildirmektedir.
Alarm Haber Alma Merkezi olayın doğruluk testini yaptıktan sonra ilgililere haber vererek; jandarma, polis, itfaiye ve işyeri sahiplerine ihbar ederek gereken önlemlerin hızla alınmasını sağlamaktadır. Böylece riskleri en aza indirmek mümkün olmaktadır. Güvenlik, soygun ihbar, alarm sistemi, hırsız alarm sistemleri ile ilgili bütün bilgileri burada anlatmak mümkün değildir. İhtiyacınızı bize bildirin, ücretsiz keşif ve proje hizmetlerimizden yararlanın. Daha detaylı bilgi alın. Unutmayın güvenliğiniz önemlidir.

_ Yangın Alarm Sistemleri

_ Hırsız Alarm Sistemleri

_ Hemşire Çağrı Sistemleri

_ Plaka Tanıma ve OGS Sistemleri

_ Araç Takip Sistemi

_ Fiber Optik ve Kablosuz Sistemler 

_ Görüntülü Kapı Sistemi

_ Otomasyon Sistemi

Language